Відкрите звернення Ради адвокатів Волинської області

Відкрите звернення Ради адвокатів Волинської області

у зв’язку з розбійним нападом на адвоката Сафулька Сергія Федоровича

 

В ніч на 25 жовтня 2018 року був вчинений розбійний напад на адвоката Сафулька Сергія Федоровича та його дружину.

Сафулько Сергій Федорович займається адвокатською діяльністю з 01.02.1974 року. Є Заслуженим юристом України, нагороджений орденом Національної асоціації адвокатів України «Видатний адвокат України», чисельними Почесними грамотами органів місцевої влади та органів самоврядування.

В різні періоди адвокатської діяльності очолював Волинську обласну колегію адвокатів, Волинську обласну кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури, Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури, був членом Вищої ради юстиції України.

Адвокатська спільнота вкрай стурбована жахливою подією, яка стосується вчинення злочину щодо адвоката та його сім’ї. З огляду на обставини вчинення кримінального правопорушення зловмисникам було відомо, що вони вчиняють злочин щодо адвоката. Не виключно, що кримінальне правопорушення вчинене в зв’язку з адвокатською діяльністю Сафулька С.Ф.

За фактом даного розбійного нападу  було порушене кримінальне провадження. Досудове розслідування проводиться Луцьким районним відділенням поліції Луцького відділу поліції ГУНП у Волинській області.

Враховуючи резонансний характер справи, Рада адвокатів Волинської області вимагає радикальних та рішучих дій поліції, які повинні бути направлені на швидке розслідування скоєного злочину та притягнення винних до відповідальності. Вочевидь, злочинці переконані в безкарності за вчинене, а також в тому, що їм ніколи не доведеться звертатися за правовою допомогою, бо жоден адвокат не зможе в силу морально-етичних норм, закріплених в Правилах адвокатської етики, укласти договір про надання правової допомоги з особою, причетною до вчинення кримінального правопорушення щодо адвоката.

Представляючи адвокатів регіону відповідно до п.1 ч.4 ст. 48 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», Рада адвокатів Волинської області контролюватиме хід досудового розслідування по кримінальному провадженню про вчинення правопорушення щодо адвоката Сафулька С.Ф. та сприятиме в забезпеченні захисту  інтересів потерпілих у даному провадженні.2018.10.29