ЩОДО ЗАТРИМАННЯ АДВОКАТА ЛОЗОВСЬКОГО П.А.

У зв'язку з неправильним наданням відомостей в засобах масової інформації щодо затримання адвоката Лозовського П.А., Рада адвокатів Волинської області вважає за необхідне заявити про наступне:

23.02.2018 року о 14.26 год. в піцерії "Теревені", що знаходиться по вул.Лесі Українки у м. Луцьку,  був затриманий адвокат Лозовський П.А. при обставинах, що,як вбачається з показань останнього в судовому засіданні 25.02.2018 року, носили явно провокативний характер. 

В порушення п.12 ст.23 ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" рада адвокатів регіону не була повідомлена про затримання адвоката.

Того ж дня, приблизно о 15.00 год. мало місце незаконне проникнення в житло адвоката Лозовського П.А. невідомих осіб, які в подальшому виявилися працівниками правоохоронних органів. При цьому чинилися психологічний тиск та перешкоди в користуванні майном щодо дружини Лозовського П.А. - Лозовської В.В. Викликані Лозовською В.В. працівники поліції не відреагували  на вказані порушення.

23.02.2018 року після 21.30 год. був проведений обшук в житлі адвоката Лозовського П.А. В порушення абзацу другого ч.2 ст.23 ЗУ " Про адвокатуру та адвокатську діяльність" рада адвокатів регіону не повідомлялася про проведення такої процесуальної дії, що є істотним порушенням гарантій адвокатської діяльності.

24.02.2018 року о 17.05 год.  з порушенням термінів, встановлених ч.2 ст.278 КПК України, адвокату Лозовському П.А. було вручене письмове повідомлення про підозру. При цьому письмове повідомлення було вручене прокурором відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури, а не прокурором області як передбачено п.13 ч.1 ст.23 ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність, що є істотним порушенням прав адвоката та гарантій адвокатської діяльності.

25.02.2018 року слідчим суддею Луцького міськрайонного суду було відмовлено в клопотанні про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо Лозовського П.А. та обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання; звільнено з під варти у залі суду. Однак, відразу після оголошення ухвали слідчого судді Луцького міськрайонного суду Лозовський П.А. був повторно затриманий у залі суду.

В порушення п.12 ст.23 ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" рада адвокатів регіону не була повідомлена про затримання адвоката. 

Вважаємо, що повторне затримання адвоката Лозовського П.А. в залі суду після оголошення ухвали про його звільнення, є психологічним тиском на адвоката.

Істотні порушення прав адвоката Лозовського П.А. у роботі правоохоронних органів є небезпечною практикою, яка перекреслює цілі судової реформи та ставить під сумнів один з ключових принципів правової держави – реальні гарантії дотримання прав та основоположних свобод громадян.

З приводу цих порушень Радою адвокатів Волинської області направлено звернення в Генеральну прокуратуру України, Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини та Голові НААУ.2018.2.26